START   NASI PARTNERZY  KONTAKT
ZDJĘCIA Z INSTALACJIPROJEKTORY
        CZYM SIĘ ZAJMUJEMY   CERTYFIKATY   CRESTRON  JBL SYNTHESIS 

 

CRESTRON

Crestron
To 40 lat doświadczenia, 57 przedstawicielstw na całym świecie. Firma Crestron Electronics jest wiodącym producentem systemów automatyki dla domów, apartamentów jak również szkół, szpitali, biur, hoteli i wielu innych. Produkty marki Crestron są uznawane za High-end automatyki. Co roku kolejne produkty zdobywają wiele prestiżowych nagród.
więcej na http://www.crestron.com/about/awards

Uwaga Systemy Crestrona są w pełni programowalne, aby zapewnić długoletnie i bezproblemowe działanie system musi zostać skonfigurowany przez wykwalifikowanego instalatora Crestron.

W Domu
Nie potrzebujesz juz setki pilotów żeby obejrzeć telewizję, lub ściany zapełnionej milionem włączników, z których nigdy nie wiesz który włącznik odpowiada za światło. Dzięki automatyce Crestron możesz mieć kontrolę nad swoim domem w jednym przycisku - na panelu LCD, iPadzie, iPhonie, grawerowanej klawiaturze. Wybierz film, usiądź wygodnie w fotelu - system automatycznie uruchomi sprzęt. Za pomocą jednego guzika możesz ustawić oświetlenie, rolety, klimatyzację czy alarm. Systemy Crestron dzielą się w zależności od przeznaczenia. Oferta przedstawia systemy dedykowane do obsługi audio - jako systemy multiroom, obsługujące wiele stref, muzykę z internetu, z serwerów muzycznych, systemy wideo - zajmujące się dystrybucją obrazu wideo czy to telewizji, filmów z dysków sieciowych, czy serwerów. Oświetlenie - dedykowane sterowniki do kontroli oświetlenia, włączanie, wyłączanie, ściemnianie, obsługa scen, bramki tzw. gatewaye - do współpracy z innymi systemami typu EIB, Dali, Lutron, itd. Współpraca z systemem monitoringu, alarmowym czy domofonem pozwala zachować maksimum bezpieczeństwa. System może informować użytkownika o zdarzeniach zarówno lokalnie w domu, jak również zdalnie - podczas gdy nikogo nie ma - lub nie powinno nikogo być w domu. Systemy kontroli dostępu. Systemy czujników mogą kontrolować temperaturę w pomieszczeniach - w zależności od obecności domowników, mogą zamykać lub otwierać rolety w zależności od pogody. Dostosowywać wszelkie parametry dla utrzymania najkorzystniejszych warunków dla użytkownika.

Crestron Prodigy - System podstawowy przeznaczony do mieszkań, mniejszych apartamentów, lub instalacji jedno lub kilku pomieszczeniowych. Wersja podstawowa zawiera sterownik oraz pilota. Dodatkowo mogą zostać podłączone sterowniki do oświetlenia - działające bezprzewodowo. Broszura systemu prodigy: prodigy.pdf
Możliwości systemu zostały pokazane na diagramie:Cena sterownika: ok. 7000 zł.

Crestron Adagio - Muzyka wielopokojowa...
Adagio jest systemem multiroom, wielostrefowym, wielopokojowym. Jednostka podstawowa ma do dyspozycji 10 źródeł, które może rozprowadzić do 6 pomieszczeń. Dołączając jednostkę AAE możemy w prosty sposób rozbudować system do 24 stref, łącząc systemy możemy osiągnąć praktycznie nieskończoną ilość stref. Jednostka AES dysponuje wzmacniaczami w klasie G o mocy 45W na kanał. Sterowanie może odbywać sie za pomocą standardowych 6 przyciskowych klawiatur, paneli LCD, paneli bezprzewodowych czy z urządzeń typu iPhone, iPod, iPad. Jednostka centralna systemu Crestron Adagio wyposażona również została w podstawowy kontroler, dzięki czemu oprócz systemu nagłośnienia strefowego daje możliwość sterowania kinem domowym, oświetleniem, klimatyzacją i ogrzewaniem.

Diagramy:

Cena systemu podstawowego dla 6 stref: od 18000 zł

Building Management System

Z myślą o dużych instalacjach, instalacjach w domach jednorodzinnych, dużych apartamentach, pełnej kontroli wielu pomieszczeń, Crestron stworzył gamę sterowników, kontrolerów, czujników przystosowanych do pracy grupowej, w instalacjach połączonych siecią, mają możliwość komunikowania się ze sobą, równocześnie będąc pod kontrolą sterownika głównego. Dzięki temu, za pomocą jednego panelu, komputera, telefonu jesteśmy w stanie ustawić funkcjonalność domu, przygotować dom na nasz przyjazd, ustawić opcje urlopowe, dom może rozpoznawać automatycznie i odpowiednio przełączać się pomiędzy odpowiednimi programami, itd...

Koszt Instalacji - jest przygotowywany na podstawie wymagań użytkownika, ilości systemów które integruje, ilości obwodów oświetlenia, klimatyzacji itd.. Przeciętnie jest to koszt w granicach 20-30% wartości urządzeń zainstalowanych (klimatyzacja, audio-video, oprawy oświetleniowe itp.)


Przykłady paneli sterujących, podstawek do iPhone'a, iPad'a z możliwością zastosowania w każdej instalacji:
Broszura z informacjami o panelach: touchpanels.pdf

Copyright (c) 2008 Media-Centrum. Wszelkie prawa zastrzeżone