START   NASI PARTNERZY  KONTAKT
ZDJĘCIA Z INSTALACJIPROJEKTORY
        CZYM SIĘ ZAJMUJEMY   CERTYFIKATY   CRESTRON  JBL SYNTHESIS 

CERTYFIKATY

Kiedy tworzony jest film, reżyser jest kimś więcej niż osobą zarządzającą setkami ludzi. To jego wizja kreuje nastrój filmu. W świecie idealnym wszystkie decyzje dotyczące obrazu który widzimy należą do reżysera. Weźmy za przykład „Odyseję kosmiczną 2001” Stanleya Kubricka. Film został nakręcony w proporcji 2.20:1 i przygotowany do oglądania na wielkim ekranie. Każde ujęcie zostało maksymalnie wypełnione obrazem. Gdy film oglądamy w telewizorze widzimy pasy na górze i na dole. Po powiększeniu obrazu w celu usunięcia pasów obcinamy boki ekranu, przez co tracimy aż do 20% informacji które reżyser chciał abyśmy obejrzeli.

Innym przykładem jest odwzorowanie przestrzeni kolorów w takich filmach jak nominowany do Oskara "King's Speech" lub "The Social Network", bądź dostosowanie poziomu czerni w filmie "Alien and Aliens". Z ustawionymi za jasno lub zbyt ciemno kolorami w telewizorze tracimy subtelne szczegóły, które kreują wyjątkową atmosferę.

Co tak naprawdę robi THX ?

Zapewnienie widzowi właściwego odbioru przekazu artysty było głównym celem Georga Lucasa gdy 30 lat temu założył firmę THX. Chciał mieć pewność że fani filmów będą mogli oglądać filmy w najwyższej jakości czyli dokładnie tak jak życzył sobie tego autor. Zadaniem THX jest zagwarantowanie ze wizja artysty zostanie precyzyjnie odwzorowana na ekranie - na tyle na ile pozwala technologia.

W kinach certyfikat THX klasyfikuje głośniki, projektor i ekran. W ramach przygotowań do jego nadania sprawdza się czy urządzenia te są odpowiednio ulokowane oraz czy ściany odpowiednio tłumią dźwięki z zewnątrz.

W kinach domowych THX klasyfikuje sprzęt pod względem jakości wykonania, charakterystyki przenoszenia, poziomu szumów i mocy w celu uzyskania odpowiedniego poziomu jakości tzw. reference level.

Ekrany z certyfikatem THX właściwie odwzorowują kolory i temperatury barwowe.

Dlaczego powinieneś zwracać uwagę na THX ?

Gdy kolory są właściwe wówczas czerwień i zieleń są dokładnie takie jak reżyser chciał aby były. Kiedy temperatury barwowe są właściwe przejścia tonalne tworzą odpowiedni nastrój każdej sceny. Bez względu na to czy jest to sroga zima czy też ciepłe, letnie słońce wszystko powinno być dobrze wyświetlone. Kiedy dźwięk jest właściwy każdy krok czy uderzenie drzwiami powinno być słyszane tak jak chciał tego reżyser dzięki co pozwoli wyłapać niuanse i szczegóły dodające scenom smaku.

Certyfikat THX jest również przyznawany instalatorom, projektantom oraz sprzedawcom którzy odbyli odpowiednie dla nich kursy, oraz uzyskali pozytywna ocenę z egzaminu.

Firma AudioConcept - Media Centrum posiada certyfikat THX [zobacz więcej >>>]

Czym jest ISF ?

ISF czyli Imaging Science Foundation, jest to organizacja tworząca standardy w świecie urządzeń wyświetlających obrazy. Ekrany i projektory spełniające najwyższe wymagania pod katem reprodukcji obrazu zostają dodatkowo odznaczone specjalnym certyfikatem ISF.

ISF prowadzi również szereg szkoleń oraz egzaminy certyfikujące dla instalatorów i osób kalibrujących ekrany.

Firma AudioConcept - Media Centrum posiada certyfikat ISF [zobacz więcej >>>]

Zostaliśmy również wyróżnieni certyfikatami z zakresu automatyki i sterowania. Należą do nich certyfikat firmy:
- Crestron:
- Philips Pronto
- Commtec


Ponadto jesteśmy autoryzowanymi dealerami wielu innych marek [zobacz więcej >>>] 
Copyright (c) 2008 Media-Centrum. Wszelkie prawa zastrzeżone